Тема: Урок здоров’я «
Повітря, сонце і вода для всіх хвороб просто біда»
Мета. Ознайомити учнів з чинниками природи, що сприяють збереженню здоров`я
людини. Розвивати вміння використовувати природно-кліматичні фактори для
загартовування організму. Виховувати бережне ставлення до природи, до свого здоров’я.
Хід уроку
І. Організаційна
частина.
П.
Повторення вивченого матеріалу. « Мозковий штурм»
- Які бувають мікроби?
- Для чого використовують корисні мікроби?
- Як називаються хвороби, що спричиняються
мікроорганізмами?
- Назвіть інфекційні хвороби.
- Як захистити себе і родину від інфекційних хвороб?
- Які правила захисту членів родини від грипу ви
знаєте?
Ш. Повідомлення теми і мети уроку.
а) - Послухайте вірш і скажіть, про що він.
Поглянь, дитино, все довкола
Так щиро посміхається тобі:
І сонце, й небо, ліс і поле –
Ти теж у відповідь їм посміхнись.
Ти привітайся з днем чудовим,
З пташками, травами, струмочком голубим.
І знай: усе це
є природа,
Її люби, примножуй, бережи.
-
Як природа впливає на людину?
На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося
із чинниками природи, що сприяють збереженню здоров`я.
А які це фактори, ми дізнаємося, коли
відгадаємо загадки.
- Голуба хустина, жовтий клубок:
По хустині качається, людям усміхається.
(Сонце)
-
Чисте, напоєне запахом квітів.
Дихати без нього неможливо… (повітря)
-
Вона прозора, як сльоза,
І кольором, мов бірюза,
На все вона спроможна,
Без неї жити не можна…
Тепер відгадайте, хто вона –
Ота звичайна рідина. (вода)
б) « Асоціативний
кущ»:
-
Що асоціюється у вас з цими поняттями?
Сонце Повітря Вода
Тепло тепле спрага
Світло холодне речовина
Добро настрій прозора
Життя
кисень життя
Радість пахощі прохолодна
Вічність чисте тепла
Настрій життя джерело
Здоров`я здоров`я
здоров`я
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя.
-
Ще в давні часи
вчені зрозуміли необхідність використання людиною природно-кліматичних
факторів, які загартовують: сонце,повітря,вода. Досвід показує,що тільки за
допомогою загартовування природними факторами можливо лікувати багато хвороб.
Починати загартовування треба поступово. Сонячні ванни
сприятливо впливають на м`язи. Ігри на свіжому повітрі, спорт, прогулянки,
екскурсії кріплять здоров`я, піднімають настрій. Обтирання, обливання, душ,купання
у водоймах – зміцнюють організм.
Загартований організм не боїться хвороб і холоду.
2.
Створення проблемної ситуації.
-
Чи можуть
сонце,повітря і вода бути шкідливими?
3.
Розв`язування проблемної ситуації за допомогою власного досвіду
.
4. Виступи дітей.
5. Розповідь про фітонцидні рослини.
Учитель: - У лісі, полі, на городі нас
оточує безліч цілющих рослин.
а)
Відгадування загадок. «
Загадковий марафон»: ( Учень,
який відгадує загадку, отримує малюнок цієї
рослини).
На
городі молода
Пишні
коси розплела
У зеленій
хустинки
Золоті
хова зернинки. (Кукурудза)
Він
довгенький, зелененький,
Соковитий
і смачний.
Під
листячком ховається,
З
нами в жмурки грається. (Огірок)
Шкір
має сім,
А
сльози випускає всім. (Цибуля)
Червона
ягідка корисна,
Росте
до землі близько. (Полуниця)
Маленький,
гіркий,
Цибулин
брат. (Часник)
Сидить
Марушка
Уся
в кожушках.
Зайці
прибігають,
Кожушки
знімають. (Капуста)
Вона
на сонці сонцем сяє
І
родичів багато має.
Гарбузову
господиню
Усі
знають! Хто це? (Диня)
Стою
стрункий, високий,
В
зелених шатах я.
І
золотом прикрашена
Голівонька
моя. (Сонях)
б)
Розповідь учителя.
-
Багато рослин виділяють легкі захисні речовини, що пригнічують ріст бактерій,
грибків – фітонциди. Це ніби повітряна оборона рослин.
Фітонциди цибулі, часнику, хрону знищують
усі відомі бактерії – збудники інфекційних хвороб. Соки рослин теж вбивають
мікроби. Ця властивість рослин використовується під час лікування деяких
захворювань.
в)
Робота з висловами.
-
Їж по одному яблуку на день, лікар тобі не знадобиться.
-
Морковка покращує кров.
-
Зелень га столі – здоров`я на 100 років
г)
Розв`язування кросворда.
6. Релаксація.
( Кліп « Музика і море»)
Учитель: – Сідайте вільно, розслабтеся, подумки повторюйте за мною.
-
Я лежу на теплому
березі моря.
-
Тихо плескають
хвилі. Вода прозора,чиста.
-
Світить сонечко.
-
Я спокійний(а).
-
Я лежу на спині й
дивлюсь на море.
-
Хвилі набігають
одна на одну.
-
Мені легко
дихається.
-
Я ніби перебуваю
у стані невагомості.
-
Моє тіло
відпочиває.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1.
Робота у друкованому зошиті (с.13).
Завдання
1. Колективна робота. ( Відповіді на запитання до теми уроку).
Гра « Гострий розум» (Хто більше знає прислів’їв, приказок та загадок про людину та її здоров`я).
-
Не золото, а найдорожче
(здоров`я).
-
Його хочеш – не
купиш, а що хочеш продати – не продаси. (здоров`я, хвороби).
-
Здоровий не знає,
який він багатий.
-
Хто день починає
із зарядки, в того здоров`я в порядку.
-
Найбільше щастя у
житті – здоров`я.
-
Здоров`я –
найдорожчий скарб.
-
Багато ходити –
довго жити.
3. Гра « Приготуй смачну страву з
цих овочів» ( Назвати страви, які можна приготувати з овочів, зображених на
малюнках).
4. Корисні
поради: ( Читають підготовлені учні)
1-й учень. - Якщо хочеш здоровим бути, Правило
запам`ятай: Сам про своє здоров`я дбай, На лікарів цю турботу не перекладай.
2-й учень. - Перш за все – не лінуватись І здружитися
із спортом, Рідко ласувати тортом,
Воду крижану не пити І ніколи не палити!
3-й учень. - Щоб знешкодити мікроби, Руки мий щоразу чисто, Не забудь щоденно їсти
Овочі і фрукти різні – Всі вони тобі корисні.
4-й учень. - Вранці й ввечері, мій любий, Завжди - завжди ти чисть зуби.
VI. Підсумок
уроку.
-
Які природні
фактори впливають на здоров`я людини?
-
Чи можуть вони
бути шкідливими?
-
Чим корисні
фітонцидні рослини?
-
Як ви бережете і
охороняєте навколишнє середовище?
Учитель. - Все на землі нам треба берегти:
І птаха, й
звіра, і оту травинку.
Не чванься
тим, що цар природи ти,
Бо, врешті,
ти – лише її частинка.
VІІ. Домашнє завдання:
Висновок.
- Діти, пам`ятайте!
Нема більшого багатства,
Як здоров`я ваше.
На радість всім – і тату й мамі
Ростіть усі здорові й гарні.
Корисні поради:
- Розпочинати
процедури загартовування треба лише з дозволу лікаря і за умови, що дитина
здорова.
- Найкращий час для
процедур загартовування – після ранкової зарядки. Можна обтирати тіло
мокрим рушником, обливатися водою або приймати контрастний душ.
- Температуру води
слід знижувати поступово.
- Якщо дитина
захворіла, процедури загартовування треба припинити до повного одужання.
- Для контролю за
результатами загартовування бажано вести записи, де фіксувати характеристики
процедур, самопочуття дитини упродовж дня.
Немає коментарів:
Дописати коментар